Kangelane iseenda jaoks

Kuidas kirjeldaksid need teepuud seda metsa ja neid inimesi, kes siin hetkel kõnnivad? Üks väike ja noor puu metsa serval ütleks ilmselt, et inimesed on väga väikesed olendid, nagu sipelgad, kuna nende käigurada asub temast kaugel eemal. Õigupoolest pole ta kunagi inimesi väga lähedalt näinudki. Ja mets… see on kena, vaikne ja värvikirev, aga varjuline koht, kuna suurte puude oksad ja lehed katavad teda kõrgemal õhulise katusega. Teine puu inimeste kitsa käiguraja kõrval ilmselt arvab, et inimesed on suured olendid, kes teevad mõnikord kõva ja kakofoonilist, teine kord jälle mahedat ja imelist heli, mis sarnaneb linnulaulule. Oh, üks neist suurtest olenditest kallistab hetkel mu tüve, mõtleb ta, kui üks inimestest rajalt korraks maha astub ja käed ümber tema põimib.

Loe lisaks

Õppetunnid teekausist

Äratuskell täna ei helise. Magan kaua tahan ja seda tahtmist jagub kella 9.30ni, siis hakkab elu tänaval keema . Välisele sagimisele vastukaaluks muutub peale kausikest teed sees aga olemine rahulikuks.

Loe lisaks

Jooga - pea alaspidi vaade elule

Vaip on laes, televiisor tagurpidi ja laudlina kui takjas lauaplaadi küljes kinni – päris lahedaks ja teistsuguseks muutub maailm pea peal seistes, avastasin ma esimese klassi lapsena päris sageli. Asjad on kõik risti vastupidi ja ikkagi olemas, omal kohal ja täitsa reaalsed. Nad lihtsalt on, olemata kuidagi õiged või valed. Tõeline magic!

Kust see oskus pea peal seista tuli ja miks ma seda ikka ja jälle tegin, kui tahtmine tuli, ei mäleta. Päevas korra-paar võis mind aga nii jalad taeva poole kõrgumas näha. See mahtus sageli muu lapseliku rahmeldamise hulka. Hirm või muremõtted, et mis kõik võib juhtuda, nii nagu täiskasvanute meel neid sageli täis on, ei tulnud toona pähegi. Veel vähem teadmine sellest, et teen joogat või veel täpsemalt sirsasanat (sanskritikeelne nimi pea peal seisule).

Loe lisaks

Vanniõli - lõõgastus kõigile meeltele

Muusika, kuum vannivesi ja küünlad või kaminas praksuv tuli, mida hiljem nautida – ideaalne kolmik põhjamaa sügistalvisesse õhtusse. Et vanniskäik eriti mõnus oleks, võid proovida selleks valmistada endale ka meelepärase vanniõli.
Loe lisaks

Arhiiv