Õppetunnid teekausist

Äratuskell täna ei helise. Magan kaua tahan ja seda tahtmist jagub kella 9.30ni, siis hakkab elu tänaval keema . Välisele sagimisele vastukaaluks muutub peale kausikest teed sees aga olemine rahulikuks.

Loe lisaks

Jooga - pea alaspidi vaade elule

Vaip on laes, televiisor tagurpidi ja laudlina kui takjas lauaplaadi küljes kinni – päris lahedaks ja teistsuguseks muutub maailm pea peal seistes, avastasin ma esimese klassi lapsena päris sageli. Asjad on kõik risti vastupidi ja ikkagi olemas, omal kohal ja täitsa reaalsed. Nad lihtsalt on, olemata kuidagi õiged või valed. Tõeline magic!

Kust see oskus pea peal seista tuli ja miks ma seda ikka ja jälle tegin, kui tahtmine tuli, ei mäleta. Päevas korra-paar võis mind aga nii jalad taeva poole kõrgumas näha. See mahtus sageli muu lapseliku rahmeldamise hulka. Hirm või muremõtted, et mis kõik võib juhtuda, nii nagu täiskasvanute meel neid sageli täis on, ei tulnud toona pähegi. Veel vähem teadmine sellest, et teen joogat või veel täpsemalt sirsasanat (sanskritikeelne nimi pea peal seisule).

Loe lisaks

Vanniõli - lõõgastus kõigile meeltele

Muusika, kuum vannivesi ja küünlad või kaminas praksuv tuli, mida hiljem nautida – ideaalne kolmik põhjamaa sügistalvisesse õhtusse. Et vanniskäik eriti mõnus oleks, võid proovida selleks valmistada endale ka meelepärase vanniõli.
Loe lisaks

Põdrasamblik - mitte ainult põtrade toit

Jala all pehme ja vetruv, suus krõbe ja magus - see on põdrasamblik, millest valmistatud krõpsud on Põhjamaade kokkade viimase aja lemmikud. Udupeenet gurmeetoitu, mida restoranides erinevatel viisidel pakutakse, saab lihtsalt ka ise kodus valmistada.
Loe lisaks